TWE Logo
Species Data

Awang (Cotylelobium malayanum)
(next species)


Scientific Name
Cotylelobium malayanum

Trade Name
Awang

Family Name
Dipterocarpaceae

Synonyms
Cotylelobium flavum

Common Names
Awang
Bukit
Damar resak
Gagil
Giam
Giam padi
Giyam putih
Rasak
Rasak bukit
Rasak gunung
Resak
Resak babalok
Resak batu
Resak bukit
Resak daun kechil
Resak daun kecil
Resak daun lebar
Resak duren
Resak durian
Resak gagil
Resak gunung
Resak hitam
Resak jawai
Resak kecil daun
Resak kelabu
Resak keranji
Resak linga
Resak mendawe
Resak mentotoh
Resak padi
Resak paya
Resak rembaga
Resak tembaga
Resak tempurong

Regions of Distribution
Oceania and S.E. Asia

Countries of Distribution
Brunei
Malaysia
Thailand



for more...